مزیت سینک گرانیتی که احتمالا به آنها توجه نکرده‌اید!

سینک‌ های گرانیتی عمدتا از هفتاد تا هشتاد درصد گرانیت و بیست تا سی درصد مواد اکریلیک یا رزین ساخته می‌شوند، اما این جمله ساده هزاران پیچیدگی و نکته در دل خود دارد.

مقاوم همچون گرانیت

همیشه احتمال سقوط ظروف یا وسایل سنگین روی سینک هنگام شستشو وجود دارد، پس باید در نظر داشت که آیا سینک ظرفشویی شما تحمل ضربه‌های محکم را دارد یا نه؟ البته این به‌شدت ضربه بستگی دارد، اما همان‌طور که می‌دانید سینک‌های استیل در برابر ضربه‌های شدید غُر می‌شوند و حتی ممکن است سوراخ شوند، اما به شما اطمینان می‌دهیم که مقاومت نوع گرانیتی در برابر ضربه بسیار بالاتر است و امکان غُر شدن آنها وجود ندارد.

آیا تحمل حرارت بالا را دارد؟

یکی از دغدغه‌هایی که خانم‌های خانه‌دار دارند مقاومت سینک ظرفشویی در برابر حرارت است، تحمل سینک‌های گرانیتی در برابر حرارت بسیار بیشتر از نوع استیل آن است، به‌گونه‌ای که تا ۵۳۵ درجه فارنهایت (معادل ۲۸۰ درجه سانتیگراد) در برابر گرما مقاومت می‌کنند و به‌هیچ‌وجه تغییر رنگ نخواهند داد؛ البته باید در نظر داشت که برای طول عمر بیشتر، بهتر است ظروف خیلی داغ روی آنها قرار ندهیم.

ضد خط‌ وخش مثل روز اول

زیبایی ماندگار یکی از فاکتورهایی است که حتما هنگام خرید سینک ظرف‌شویی باید به آن دقت کنید. حتما خراشیدگی سینک استیل خود را در تماس با اجسام نوک‌تیز تجربه کرده‌اید، سینک‌های گرانیتی بسته به میزان تراکمی که در آنها به‌کاررفته است در برابر خراشیدگی بسیار مقاوم هستند؛ بااین‌وجود نباید اجسام تیز روی آنها کشید یا آنها را با سیم ظرف‌شویی تمیز کرد. در سینک‌های گرانیتی باکیفیت، موادی استفاده می‌شود که همچون لایه‌ای محافظ سرتاسر سینک را پوشش می‌دهد که مانع از آسیب رسیدن به سینک می‌شود.

بازی با رنگ‌ها در دکوراسیون آشپزخانه

وقتی نوبت به طراحی دکوراسیون آشپزخانه می‌رسد استفاده مناسب از رنگ‌های مختلف و چگونگی قراردادن آنها کنار هم اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. تنوع رنگ‌های مختلف در سینک‌های گرانیتی به شما در رسیدن به دکوراسیون دلخواهتان کمک بسیاری خواهد کرد. از محبوب‌ترین رنگ‌های سینک گرانیتی، سفید و مشکی هستند که دست شما را در دکوراسیون آشپزخانه باز می‌گذارد چون با هر رنگی قابلیت ست‌شدن دارند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *